نرم افزارهای مورد نیاز

دریافت نرم افزارهای مورد نیاز

آخرین آپدیت ها را از همین صفحه دریافت نمائید.

نکته

جهت اجرای صحیح دوره های آموزشی قرار گرفته شده در سامانه آموزش مجازی، لطفاً نرم افزارهای مورد نیاز هر دوره آموزشی را دریافت و نصب نمائید.

تکنولوژی مورد استفاده در نرم افزار Flash سال‌هاست که آرزوی علاقمندان به داشتن اطلاعات با اینترفیسی پویا ورای مرزهای پیشین HTML را بر روی وب به حقیقت رسانده است. این نرم افزار بدنبال تلاش‌های شرکت Macromedia و هم اکنون Adobe شرکت پیشتاز در ارائه تکنولوژی‌های برتر وب به عنوان برترین نرم افزار در رده خود شناخته می‌شود، قسمت های از این وب سایت و همچنین محتوای ارائه شده در سامانه آموزشی شرکت ملی گاز ایران از تکنولوژی فلش جهت ارائه بهتر و همچنین تعامل بیشتر بین کاربر و دروس و محتواهای قرار داده شده در سایت، استفاده شده است. لذا جهت نمایش این قسمت ها ابتدا نیاز است در صورت نصب نبودن فلش پلیر آن را با توجه به مرورگر مورد استفاده نصب نمائید و همچنین تعدادی از دروس نیز (برای مثال دوره ICDL) با استفاده از نرم افزار Adobe Director تهیه شده که برای اجرای آن باید افزونه Adobe Shockwave Player بر روی مرورگر نصب گردد.
مرورگر پیشنهادی ما برای اجرای سریع تر سامانه، مرورگر فایرفاکس می باشد.
در این قسمت از وب سایت می توانید آخرین نسخه از نرم افزارهای ذکر شده را دانلود نمائید.

Mozilla Firefox 50.1.0

توضیحات:

پروژه‌ی فایرفاکس در بنیاد موزیلا در سپتامبر ۲۰۰۲ ابتدا با نام Phoenix آغاز شد و پس از مدتی و به دلیل این‌که نام Phoenix با شرکتی با همین نام یکی بود، در ماه می ۲۰۰۳ و هم‌زمان با انتشار نسخه‌ی ۰٫۶ به Firebird تغییر نام داد. عمر این نام نیز به دلیل وجود یک پروژه‌ی پایگاه داده با همین نام زیاد نبود و نهایتا در ۹ فوریه ۲۰۰۴ و همزمان با انتشار نسخه‌ی ۰٫۸ نام Firefox انتخاب و نهایی شد.

Mozilla Firefox در زمان کوتاهی به محبوب‌ترین مروگر تبدیل شد و نظر کاربران بسیاری را به خود جلب کرد. سرعت بالای Load صفحات، جای‌گزین کردن زبانه‌ها به جای صفحات جداگانه (Tabbed Browsing)،  افزونه‌های کاربردی و… از خصوصیاتی بود که فایرفاکس را تا مدت زیادی یکه‌تاز میدان مرورگرها نمود.

نکات برنامه‌ی Mozilla Firefox :

– همیشه نسخه‌ی نهایی این مرورگر قرار می‌گیرد و نسخه‌های آزمایشی به علت وجود مشکلات قرار نمی‌گیرند و نیز استفاده از این نسخه‌ها نیز پیشنهاد نمی‌شود.

– برای نصب نسخه‌ی جدید Mozilla Firefox نیاز به حذف نسخه‌ی قبلی نیست و تنها اجرای نسخه‌ی جدید کفایت می‌کند.

حجم فایل:

۴۵ مگابایت

Google Chrome 55.0.2883.87 x86/x64

توضیحات:

شرکت گوگل معمولا وقتی در هر عرصه‌ای که ورود کند، پس از مدتی از بهترین‌های آن عرصه خواهد شد. وقتی در ۲ سپتامبر ۲۰۰۸ اولین نسخه‌ی مرورگر Google Chrome منتشر شد در ابتدا یک مرورگر بسیار ضعیف بود که مشکلات متعددی داشت اما به مرور و با رفع مشکلات و نیز ارائه‌ی امکانات جدید و متفاوت طولی نکشید که به گروه مرورگرهای برتر جهان راه یافت. سرعت فوق‌العاده در اجرای برنامه و لود صفحات، رابط کاربری جذاب، هماهنگی کامل با انواع فناوری‌ها و… از مواردی بود که کروم را با سرعتی فراتر از مرورگرهای مشابه به محبوبیت بسیاری رساند.

نکات برنامه‌ی Google Chrome :

– نسخه‌های آزمایشی برنامه قرار نمی‌گیرد و صرفا نسخه‌های پایدار و نهایی ارائه می‌شود.

– معمولا مدت کمی پس از معرفی نسخه‌ی جدید Adobe Flash Player، کروم نیز به‌روز می‌شود تا به آخرین نسخه‌ی فلش‌پلیر تجهیز شود.

حجم فایل:

۴۶ مگابایت

Adobe Flash Player 24.00.186 x86/x64

توضیحات:

از فناوری فلش جهت طراحی سایت، بنرهای تبلیغاتی، محتواهای آموزش و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نمایش قسمت‌هایی که با فلش ساخته شده‌اند، نیاز به پخش‌کننده‌ی فلش داریم که شرکت Adobe آن‌را برای سیستم عامل‌ها و مرورگرهای با نام Adobe Flash Player مختلف ارائه می‌کند. برای مشاهده فایلهای swf می توانید بعد از نصب این پلاگین در مرورگر اینترنت خود آنها را توسط مرورگر باز کنید تا بتوانید به درستی مشاهده کنید.

نکات افزونه‌ی Adobe Flash Player :

– ابتدا مرورگر یا مرورگرهای مورد نیاز را نصب کنید و سپس فلش‌پلیر را نصب نمایید.

– مرورگر کروم دارای فلش‌پلیر داخلی است و اگر فقط از این مرورگر استفاده می‌کنید نیازی به نصب فلش‌پلیر ندارید. برای استفاده از نسخه های بالاتر فلش پلیر در این مرورگر باید از نسخه های جدیدتر آن استفاده کنید.

– اینترنت اکسپلورر در ویندوزهای ۸ و ۸٫۱، دارای فلش‌پلیر داخلی است و برای به‌روزرسانی آن باید از طریق آپدیت ویندوز اقدام کنید.

– نسخه‌ی ویندوزی فلش‌پلیر برای اجرای فایل‌های SWF درون ویندوز طراحی شده است؛ همچنین این نسخه نقش یک عیب‌یاب را برای طراحان فلش، می‌تواند ایفا کند.

– گاهی همه‌ی نسخه‌ها با هم به‌روز نمی‌شوند و از این‌رو عدد نسخه‌ی آن‌ها یکسان نمی‌باشد.

راهنمای نصب:

افزونه‌ها را به‌شکل Run as administrator اجرا و نصب کنید.

حجم فایل:

۱۹ مگابایت

Adobe Shockwave Player 12.2.5.195

توضیحات:

افزونه‌ی Adobe Shockwave Player پخش‌کننده‌ی فایل‌های تولیدی با نرم‌افزار Adobe Director می‌باشد؛ دقیقا مانند پلاگین Adobe Flash Player که برای پخش فایل‌های تولیدشده توسط نرم‌افزار Adobe Flash Pro.

نرم‌افزارهای Flash و Director شرکت Adobe شباهت زیادی به هم دارند و هر دو برای طراحی و ساخت نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و بازی‌های کوچک هستند، البته تمرکز نرم‌افزار فلش روی برنامه‌های تحت وب می‌باشد که افزونه‌ی فلش‌پلیر که برای مرورگرهای مختلف نیز ارائه می‌شود، جهت پخش این برنامه‌ها است.

نرم‌افزار دایرکتور نیز می‌تواند نرم‌افزار و بازی تحت وب تولید کند، که برای اجرای این نرم‌افزارها نیاز به پخش‌کننده‌ی اختصاصی آن است که این پلیر Adobe Shockwave Player نام دارد.

نکات برنامه‌ی Mozilla Firefox :

– ابتدا مرورگر یا مرورگرهای مورد نیاز را نصب کنید و سپس Adobe Shockwave Player را نصب نمایید.

– این افزونه در دو نوع Slim و Full ارائه می‌شود که ما صرفا نسخه‌ی Full قرار می‌دهیم؛ به جز این دسته‌بندی چند ویرایش دیگر از قبیل نسخه‌ی msi و بدون ابزار اضافی نیز وجود دارد که بهترین آن‌ها را قرار می‌دهیم.

– درصورتی که نیازی به پخش فیلم‌های تبلیغاتی -که برای پخش نیاز به این پلاگین دارند- ندارید، نیازی به نصب این افزونه نخواهید داشت.

حجم فایل:

۱۴ مگابایت